Programowanie w języku Scratch

SCRATCH - edukacyjny język obiektowy

Dlaczego programowanie w Scratch?

Scratch to wspaniałe narzędzie do nauki programowania dla dzieci:
➡ jest programem obiektowym, w którym można zaprogramować własne interaktywne historie, muzykę, gry i animacje za pomocą bloków, które niczym puzzle układa się w odpowiedniej kolejności.
➡ wprowadza młodych ludzi w podstawy programowania, uczy analitycznego i kreatywnego myślenia, logiki i zależności przyczynowo skutkowych – umiejętności, które są przydatne nie tylko w programowaniu.
➡ jest to projekt grupy Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab i jest bezpłatny! Korzysta z niego 50 mln dzieci na całym świecie!

scratch

Język Scratch stworzono specjalnie z myślą o początkujących programistach w wieku od 8 lat.

Pozwala on na tworzenie prostych, ale zabawnych i atrakcyjnych dla dzieci gier, programów, quizów czy prezentacji multimedialnych. Jest to język obiektowy, co oznacza, że programowanie odbywa się poprzez przeciąganie i układanie w odpowiedniej kolejności specjalnych bloków.

Na warsztatach dzieci dostaną solidną dawkę wiedzy teoretycznej i rozwiną umiejętności praktyczne. Dowiedzą się m.in. czym są pętle, zmienne czy instrukcje warunkowe. Nabyte wiadomości wykorzystają do stworzenia swoich gier i aplikacji.

Programowanie Scratch to nie tylko wiedza i umiejętności informatyczne. Ambitne wyzwania i ciekawe zadania do rozwiązania rozwijają również wyobraźnię, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci są doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy szkolnej i idealnym sposobem na rozwijanie pasji do informatyki.

Program kursu obejmuje 10 spotkań po 90 min. Cena kursu 500 zł.