Nasza misja

Mnóstwo młodych ludzi na progu swojej edukacji napotyka przeszkody, w których pokonaniu nikt im nie pomaga. Szkoła podstawowa i średnia powinny otwierać przed młodymi ludźmi wszelkie możliwości, zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami. Niestety, takie szkoły należą do rzadkości.
Prawie każdy pamięta z młodości jakiegoś nauczyciela, który był przewodnikiem, autorytetem, umiał dzielić się wiedzą i wspierał w trudnym czasie. Niestety, na ogół to wspomnienie jednostkowe.

Naszym marzeniem i ambicją jest stworzyć miejsce, do którego dzieci i młodzież będą chętnie przychodzić po wiedzę i wsparcie. Nie będą oceniane, wyśmiewane, karcone. Nasz zespół pasjonatów nauki zarazi głodem wiedzy i otworzy zamknięte furtki. Stare przysłowie mówi “Wszystko jest trudne, nim stanie się proste”. Aby jednak stało się proste, potrzeba kogoś, kto objaśni i wskaże drogę.

Uczymy więc tego tego, co młodzi ludzie muszą umieć, pokazujemy im to, co warto wiedzieć i wskazujemy sposoby efektywnej nauki. Na naszych kursach uczniowie nie tylko uzupełniają wiedzę, ale są wyposażani w narzędzia, dzięki którym będą mogli łatwiej i szybciej uczyć się w przyszłości. Często też odkrywają w sobie zdolności, o których nie wiedzieli.

W przygotowaniu i prowadzeniu kursów jesteśmy wspierani wieloletnim doświadczeniem ogólnopolskiej sieci Galileusz, której jesteśmy członkiem. Korzystamy również z ogromnej bazy wiedzy, zgromadzonej na przestrzeni kilkunastu lat. Zawiera ona między innymi wszystkie arkusze egzaminacyjne od chwili wprowadzenia w Polsce ujednoliconych egzaminów w szkołach średnich, podstawowych i gimnazjalnych.

Zajęcia z fizyki, chemii, biologii są uzupełniane doświadczeniami, ułatwiającymi przyswojenie teorii.
Dzięki unikalnym metodom przekazywania wiedzy i starannie wyselekcjonowanej kadrze instruktorów, uczestnicy kursów prowadzonych w oddziałach Galileusz uzyskują na egzaminach wyniki o kilkadziesiąt procent lepsze od średnich w całym kraju.